MYCIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych oraz baterii słonecznych

Sprawne działanie paneli fotowoltaicznych uzależnione jest przede wszystkim od poziomu utrzymania czystości powierzchni roboczej. W tym przypadku znaczenie ma wydajność i prawidłowa ochrona przed zanieczyszczeniami.

Panele, u których zastosowane zostały powłoki ochronne, będą doskonale zabezpieczone przed deszczem, a także zanieczyszczeniami, dopóki nie zostaną zabrudzone. Nawarstwiający się kurz i brud, jak również osad spowodowany deszczem nie ma możliwości samodzielnego usunięcia i wówczas konieczne jest dokładne wyczyszczenie.

Oferujemy mycie powierzchni, dzięki któremu ochrona i funkcjonalność paneli zostaną przywrócone.

Proces oczyszczania paneli fotowoltaicznych:

Do mycia stosujemy wyłącznie z ciepłą wodę demineralizowaną oraz miękkie przyrządy w postaci szczotek, które zamocowane są na teleskopowej lancy. Tylko wtedy mamy możliwość dosięgnąć nawet 26 metrów powierzchni.

Wodę demineralizowaną, którą stosujemy ma pięciostopniowy system filtracji IONIC.

Metoda ta pozwala na usunięcie nawet wieloletnich zanieczyszczeń, a same panele pozostają nietknięte. Można cieszyć się nieskazitelną powierzchnią, która doskonale spełni funkcję pochłaniania energii słonecznej zupełnie, jak w przypadku nowego urządzenia.

Zanieczyszczenia, które najczęściej występują na panelach fotowoltaicznych albo bateriach słonecznych:

Oczywiście w pierwszej kolejności jest to porastający mech oraz glony. Ich głównym miejscem są krawędzie paneli fotowoltaicznych. Tam, gdzie woda miesza się z zanieczyszczeniami, tam zawsze powstanie nalot. Niestety doprowadza to do tego, iż różne rośliny uwielbiają mech i glony jako podłoże do rozrostu. Należy oczyszczać panele tak często, jak tylko tego wymagają, aby porastająca roślinność nie miała możliwości na bujne porośnięcie krawędzi.

To nie wszystko, gdyż na solarach mogą pojawiać się problemy typu ptasie odchody. Należy je regularnie usuwać z mniejszych i dostępnych powierzchni, natomiast duże obszary powinny być czyszczone przez specjalistów. Ptasie odchody nie są szkodliwe, ale ich duża warstwa może być powodem uszkodzenia paneli.

Czynności, których powinno się unikać:

Panele są bardzo delikatne i można je z łatwością porównać do karoserii samochodowej, której nie powinno się myć przyrządami niedostosowanymi do nawierzchni. Wszelkie detergenty nieznanego pochodzenia nie powinny być stosowane do mycia paneli. Wyjątkiem są certyfikowane oraz atestowane środki przez producentów. Zbyt wysokie ciśnienie przy wykorzystaniu mycia ciśnieniowego również powinno się unikać.

Nasz oferta mycia paneli fotowoltaicznych oraz baterii słonecznych:

Cenę czyszczenia ustalamy na podstawie stopnia zabrudzenia ich powierzchni, jak również od długości czasu naszej pracy. Po oględzinach sytuacji wyceniamy usługę ostatecznie.