Jak przywrócić dachowi estetyczny wygląd?

Jak przywrócić dachowi estetyczny wygląd?

Dach jest jedną z ważniejszych części każdego budynku, zabezpieczając go przed opadami i wiatrem, a także chroniąc przed docierającym z zewnątrz hałasem. Dbanie o jego właściwy stan techniczny będzie miało duże znaczenie dla trwałości pokrycia i jego odporności na warunki zewnętrzne. Powierzchnię pokrycia warto więc okresowo czyścić, a w przypadku wykorzystania blachy w formie blachy trapezowej, blachodachówki tradycyjnej albo modułowej należy pamiętać również o malowaniu dachów. W Bolesławcu usługami tego rodzaju zajmuje się firma Arbor prowadząca serwis internetowy MyjemyTo.pl. Przekonajmy się, dlaczego będzie to istotne i sprawdźmy, jak wygląda.

Dlaczego malowanie dachów jest ważne?

Jednym z popularniejszych rodzajów pokryć dachowych są te, które zostały wykonane z blachy. Swe powodzenie zawdzięczają niewielkiej masie, znacznej trwałości oraz przystępnej cenie i dość prostemu sposobowi montażu. Warto jednak pamiętać, że z czasem zastosowany materiał ulega stopniowemu zużyciu. W grę wchodzi tu przede wszystkim ścieranie się znajdującej się na powierzchni blachy warstwy farby zawierającej tworzywo sztuczne np. poliuretan. Jest ona nakładana na powłokę z cynku służącą do ochrony stali przed korozją, a jednocześnie nadaje pokryciu odpowiedni kolor, w pewnym zakresie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabezpiecza przed chemikaliami np. ptasimi odchodami czy osadzającymi się na dachu pyłami.

Jak wygląda malowanie dachów?

Regeneracja pokrycia z blachy stalowej – blachy trapezowej lub jednej z odmian blachodachówki – wiąże się z ponownym nałożeniem warstwy farby. Operacją tę poprzedza usunięcie zanieczyszczeń oraz resztek odspajającej się starej powłoki. Malowanie jest też możliwe w przypadku dachówek betonowych oraz ceramicznych, które nie były barwione w masie. Dzięki takiemu zabiegowi dach zyskuje atrakcyjny wygląd, a jego żywotność ulega znacznemu wydłużeniu.