Czy plamy oleju na kostce i inne ciężkie zabrudzenia da się usunąć?

Czy plamy oleju na kostce i inne ciężkie zabrudzenia da się usunąć?

Estetyka całej posesji zależy od wielu czynników, w tym tego, czy otoczenie budynku mieszkalnego lub użytkowego jest odpowiednio urządzone, a także zadbane i czyste. Jednym z większych problemów w przypadku podjazdów i miejsc postojowych są wycieki różnych płynów z rozmaitych układów parkujących albo przejeżdżających samochodów. Szczególnie uciążliwe i trudne do wyczyszczenia są pozostałości olejów, płynów hamulcowych czy chłodziw. W sytuacji pojawienia się takich zabrudzeń najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do firmy specjalizującej się w myciu kostki brukowej. Przekonajmy się, dlaczego okaże się to konieczne i sprawdźmy, jakimi metodami można przywrócić dawny wygląd podłoża w zanieczyszczonym miejscu.

Dlaczego plamy z oleju są trudne do usunięcia?

Oleje wykorzystywane w pojazdach i wszelkiego rodzaju maszynach i urządzeniach służą do smarowania ich części ruchomych oraz ograniczania powstającego tarcia. By dobrze spełniać swoją funkcję, są one opracowywane w taki sposób, aby wykazywały wysoką zdolność do rozpływania się po rozmaitych powierzchniach oraz silnie do nich przylegały. Jednocześnie ich cząsteczki mogą się względem siebie łatwo przemieszczać, ułatwiając poślizg. Efektem tych własności jest to, że olej szybko i głęboko wnika w pory materiału, na jakim się znajdzie, a ponieważ nie rozpuszcza się w wodzie, ciężko go po prostu wypłukać.

Jak usunąć olej z powierzchni kostki betonowej?

Istnieją różne metody usuwania oleju z powierzchni kostki betonowej. W przypadku świeżo rozlanych substancji tego rodzaju dobrym wyjściem może się okazać użycie sorbentu, który ma zdolność do ich wchłaniania. Jeżeli plamy powstały sporo wcześniej, zwykle należy zastosować odpowiedni preparat chemiczny, który „rozpuści” olej oraz pozwoli na jego wypłukanie.